Posted inMityba

Ar guminukai – tik vaikams?

Visame pasaulyje populiarus užkandis guminukai jau daug metų yra mėgstamas saldumynas šventėse, vakarėliuose ir paprastą dieną. Tai ne tik vaikų, bet ir suaugusių žmonių pamėgtas užkandis, kurį noriai renkamės prie kino filmų ar tiesiog kai norisi „kažko saldaus“.

Iš tiesų guminukai pirmą kartą pristatyti buvo jau prieš šimtą metų. Geriausiai žinoma sguminukų gamintoja,s bendrovė  „Haribo“, geriausiai žinoma dėl savo gaminamų meškučių, pirmuosius želinius saldainius pradėjo gaminti Vokietijoje. Šiandien tai yra daugiausiai savo gaminamų guminukų parduodanti bendrovė pasaulyje, turinti fabrikus beveik dvidešimtyje įvairių pasaulio šalių. Iki šiol įvairiose šalyse populiariausi guminukai meškučiai, saldymedžio guminukai, anyžiaus skonio guminukai, taip pat „Coca-Colos“ skonio saldėsiai. Populiariausios formos: meškučiai, kirminai, dantys, buteliukai, žiedai, raudonosios varlės. Kiekvieni šių guminukų turi atskirą savo istoriją.

Ar guminukai – pavojus sveikatai?

Iki šiol apie guminukus įvairūs dietologai atsiliepia ne itin palaikančiai. Pirmiausia, reikėtų žinoti, kad guminukai yra gaminami iš želatino masės, pridedant maistinių dažų ir skonio stipriklių. Todėl skaičiuojama, kad guminukuose yra pakankamai daug cukraus. Galbūt todėl jie mums tokie skanūs ir pradėjus juos valgyti kartais tampa sunku sustoti.

Tačiau tai tikrai nereiškia, kad guminukai yra Jūsų mitybos svarbiausias priešas. Nieko bloga sveikatai nenutiks, jeigu guminukus valgysite saikingai. Svarbiausia, kad normos ribas žinotumėte ne tik Jūs, bet ir Jūsų vaikai. Guminukai neturėtų būti valgomi be perstojo. O geriausia, jeigu jais lepinsitės tik po maisto. Pavyzdžiui – pusryčių.

Be to, gamintojai šiandien siūlo daug sveikesnių guminukų alternatyvų. Pavyzdžiui, populiarėja natūralūs guminukai iš vaisinės želė, kurioje yra mažiau pridėtinių medžiagų. Tokio tipo guminukai yra daug turtingesni savo skoniu ir sveikesni, tad juos galima valgyti be sąžinės graužaties tiek didiesiems, tiek mažiesiems smaližiams.

Be to, vitaminų gamintojai jau kuris laikas siūlo vitaminų guminukus, kurie savo forma ir išvaizda labai primena įprastus mums guminukus. Tačiau  iš tiesų tai yra vitaminai, kurių gerti taip nemėgsta vaikai. Tad guminukai namuose ne visuomet reiškia „nuodėmingą“ ar nesveiką užkandį.

Sveikesnė guminukų alternatyva namie

Jeigu guminukai yra Jūsų mėgstamas užkandis, tačiau norite būti tikri, kad jie pagaminti tinkamai, išbandykite tai namuose. Jums tereikės vandens, želė, želatinos, cukraus ir citrinos rūgšties. Tereikia visus ingredientus, išskyrus citrinos rūgštį sumaišyti ir leisti pailsėti, o tuomet šildyti garų vonelėje kol viskas ištirps. Sudėjus citrinos rūgštį supilstykite masę į norimas formeles ir atvėsus mėgaukitės naminiais guminukais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *