Posted inPaslaugos

Uždelstas dantų gydymas – kokios pasekmės laukia

odontologija

odontologijaVos pajutę dantų skausmą, padidėjusį jautrumą ar kitą diskomfortą keliančią priežastį, vienetai iš karto skuba konsultuotis su dantų gydytoju. Dauguma laukia ir kenčia tol, kol skausmas pasidaro nepakeliamas, kol dantys ne tik ima reaguoti į saldų, karštą ar šaltą maistą, bet ir oro temperatūrą, tampa skaudūs kramtant ar net visą laiką. Nors daugelis ryžtasi kreiptis į odontologijos kliniką tik tada, kai diskomfortas tampa nepakeliamas ir smarkiai blogina gyvenimo kokybę, toks pasirinkimas nėra teisingas ir sukelia tik dar daugiau sveikatos problemų bei papildomų išlaidų.

Jautrumas ir skausmas – kada reaguoti

Padidėjęs dantų jautrumas ar atsiradęs skausmas valgant yra pirmasis signalas, kad reikalinga dantų gydytojo – odontologo konsultacija. Kartais gali užtekti atlikti profilaktinį gydymą: pakeisti nusidėvėjusias dantų plombas ar užplombuoti naujai atsiradusias skylutes, pakartoti burnos higienos procedūras. Jei atsiradus šiems signalams nereaguojama ir dantų apžiūra neatliekama, be abejonės bus reikalingas rimtesnis ir brangesnis gydymas: kanalų gydymas ar net naujo danties implantavimas.

Kanalų gydymas ir dantų implantai

Jei atsiradusį skausmą sukelia danties pažeidimai, dėl ėduonies atsiradusios skylutės ir jos nėra gydomos, dantis palengva genda toliau. Imamas jausti nemalonus kvapas, skausmas, galiausiai gali atsirasti pūlinys, kuris kartais matomas net ir išoriškai (šalia dantenos atsiranda paburkimas). Laiku nesureagavus, toks dantis turi būti gydomas rimčiau – dažniausiai reikalingas kanalų gydymas. Procedūros metu išvalomi infekcijos pažeisti danties kanalai – nervai, uždegimas slopinamas vaistais, vėliau, baigus gydymą, dantis plombuojamas, kad infekcijos židinys neatsinaujintų. Tačiau toks dantis jau yra stipriai pažeistas ir kanalų gydymas dažniausiai nėra sprendimas visam gyvenimui – atsinaujinus problemoms paprastai tenka griebtis dantų implantų. Šios procedūros metu, pirmiausia, šalinamas senasis, jau negyvas dantis, o tuomet jo vietoje implantuojamas naujas, dirbtinis pakaitalas. Nors pastarųjų alternatyvų yra gana daug, svarbu atkreipti dėmesį, kad didžiuosiuose miestuose procedūros kaina dažnai būna didesnės, pavyzdžiui, Šiaulių mieste esanti odontologijos klinika ar kitame mieste tikrai įvertins paslaugas skirtingai. Todėl prieš renkantis konkretų specialistą, visada rekomenduojama pasidomėti kainomis ne tik sostinėje, bet ir kiek atokiau esančiuose miestuose.

 

DC Lieporiai odontologijos klinika Šiauliuose

Sevastopolio g. 17, Šiauliai, LT-78296

https://www.dclieporiai.lt/

Info(eta)dscieporiai.lt

(841) 390 956

Darbo laikas :

I-IV 8.00 – 18.00

V 8.00 – 16.30

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *