Posted inSveikata

Vitaminai ir jų vartojimo galimybės

Kol vieni kiekvieną rytą pradeda nuo vitaminų dozės, tuo tarpu kitiems atrodo, kad žmogus turi gauti visas reikalingas medžiagas iš maisto, o papildomas vitaminų vartojimas – nėra nieko gero. Visgi, kiekvienas žmogus gali apsispręstu pats, tad svarbu ne tik nuspręsti, ar vitaminai turėtų būti Jūsų kasdienybės dalis, tačiau taip pat ir tai – kokie vitaminai reikalingi, kad organizmas būtų Jums dėkingas.

Kokių vitaminų man reikia?

Pirmiausia reikia suprasti, kokių vitaminų Jums reikia. Ar geriausia rinktis tuos, kurie yra skirti visam kūnui, visam organizmui, ar konkrečiai tuos, kurie reikalingi Jums. Žinoma, geriausia pirmiausia keliauti pas gydytoją, kad jis atliktų Jums tyrimus. Tokiu atveju galima pateikti gana detalius vertinimus – kokie vitaminai turėtų būti naudojami. Taip pat siūlome nevergti jų tik todėl, kad jums atrodo, jog reiktų, tačiau nėra jokių įrodymų, paprasčiausiai – taip galima net ir pakenkti sau.

Ne visi vitaminai yra veiksmingi

Jeigu vaistai yra sertifikuoti ir juos naudojami galite būti tikri, kad turėtų padėti kovoje su tam tikromis ligomis, tai tuo tarpu vitaminai neturi jokių sertifikavimų, kadangi jie nėra būtini. Geriausia visada tartis su vaistininku arba dar geriau – skaityti kitų žmonių paliktus komentarus, kurie gali padėti susidaryti nuomonę apie gaminius. Natūralu, kad norisi, jog investuoti pinigai atsipirktų. O kad pavyktų tuo džiaugtis – siūlome skirti laiko paieškoms.

Ar vitaminų gali būti per daug?

Kai kurie geria vitaminus tik todėl, kad jiems atrodo, kad tai yra būtina. Visgi, tam tikros rūšies vitaminų gali būti per daug. Svarbiausia yra susižinoti – ko Jums reikia ir tuo pačiu neberti tų, kurie kaupiasi organizme ir jų galima perdozuoti. Visada geriausia yra tartis su mediku, kuris įvertinę situaciją pateikia rekomendacijas. Juk ir vitaminai yra vaistas. Tik kita prasme.

Rūpinkitės savimi, kadangi tai garantija, kad pavyks geriau jaustis. O kai savijauta gera – tuomet ir nuotaika puiki bei kiekviena diena atrodo verta nuostabiausių nuotykių.

Parengta pagal Aš Žalias pranešimą spaudai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *