Posted inMedicina

Profilaktinė medicininė apžiūra – būdas gyventi ilgai ir kokybiškai

person in blue denim jeans lying on bed
person in blue denim jeans lying on bed
Photo by Los Muertos Crew on Pexels.com

Širdies ligos yra viena dažniausių priežasčių kodėl nemažai žmonių miršta pasigavus virusus ar užsiimant kažkokia fizine veikla. Netikėtos mirtys kankina artimuosius dėl to, kad jie nieko neįtarė apie suprastėjusią artimojo sveikatą. Blogiausia tai, kad patys žmonės neretai net neįtaria, kad serga rimtomis ligomis, kol neatsiranda pirmieji simptomai. Dėl to širdies tyrimus būtina atlikti reguliariai.

Profilaktiniai tyrimai visada yra viena pagrindinių apsaugos priemonių

Ne veltui visi gydytojai pabrėžia, kad žmogus gali gyventi ilgą ir pilnavertį gyvenimą, jeigu tik reguliariai tirsis sveikatą. Ne šiaip sau darbo rinkoje galioja tendencija siųsti darbuotojus medicininei patikrai. Jų metu neretai nustatomos įvairiausios ligos. Tačiau, tokia medicininė patikra neparodo galimo vidaus organų ligų atsiradimo. Dėl šios priežasties verta į savo sveikatą investuoti kažkiek pinigų ir tam tikrus tyrimus atlikti net jeigu jie yra mokami.

Profilaktiškai atliekamas širdies tyrimas parodys ar jūsų širdis nėra silpna bei ar nepasižymi kokiomis patologijomis. Tyrimų metu gali būti nustatoma ar šis organas veikia tinkamai, ar nėra kokių signalų, kurie verstų nerimauti. Kardiologai nurodo, kad profilaktinė apžiūra turėtų būti atliekama kas metus ar du. Tyrimai turi būti išsamūs t.y. patartina atlikti ne tik echoskopiją, bet ir kardiogramą, nustatyti kraujospūdį, tirti širdies ritmą ir t.t

Širdies ritmo tyrimas turėtų būti atliekamas detaliai. Tai reiškia, kad jį galite pamatuoti ir patys, nes vis dėlto nemažai telefonų turi šią funkciją. Tačiau, širdies ritmo pokyčius matuoti reikėtų esant tam tirai organizmo būsenai. Pavyzdžiui, kai norima pradėti aktyviai sportuoti, rekomenduojama apsilankyti sveikatingumo centruose ir atlikti išsamų medicininį patikrinimą. Ten bus tiriama ne tik jūsų širdies veikla, bet ir apskritai – jūsų organizmo būklė. Ten galite sužinoti savo fizinį pajėgumą, o tai reiškia, kad po tokių tyrimų sužinosite kokius krūvius pasitelkti pradedant sportuoti. Puikiausias pavyzdys yra profesionalūs sportininkai – po atostogų jie iš karto kreipiasi į specialistus ir atlieka medicininį patikrinimą, jog sužinotų nuo pradėti dirbti su savo kūnu.

Širdies tyrimas Vilniuje

Širdies tyrimų kainos priklauso nuo kelių faktorių

Viena iš priežasčių kodėl nemažai žmonių vengia atlikti tokius tyrimus yra būtent kainos. Dažniausiai į kardiologijos skyrių siunčiami pacientai, kuriems įtariamos širdies bei kraujagyslių ligos. Tuomet šeimos gydytojas išrašo siuntimą, o pacientui užsiregistravus, kardiologas atlieka tyrimus ir diagnozuoja ligas. Tačiau, tam, kad netektų mokėti už tyrimus, reikia atitikti visas sąlygas.

Asmenys, kurie nėra drausti privalomuoju sveikatos draudimu, turi susimokėti ne tik už kardiologo paslaugas, bet ir už apsilankymą pas šeimos gydytoją. Visi širdies tyrimai bus įkainojami atskirais įkainiais. Įprastai mokama ne tiesiogiai gydytojams, o apmokant ligonių kasos pateiktas sąskaitas.

Jeigu esate drausti privalomuoju sveikatos draudimu, praktiškai visi būtiniausi tyrimai bus nemokami, jeigu kreipiatės su problema. Kreipiantis dėl profilaktinės apžiūros, tyrimai gali būti apmokami dalinai arba ne, tad čia jau turite domėtis kokius reikalavimus nustato ligonių kasos.

Kaip bebūtų, jeigu dėl širdies tyrimo kreipsitės į privačią kliniką, tuomet ten jau iš karto ir mokėsite nurodytas sumas. Kokie įkainiai taikomi – nurodoma klinikų interneto svetainėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *